Taylor Swift taciz davasında ifade verdi

ABD’li şarkıcı Taylor Swift, beraber fotoğraf çekildikleri sırada DJ David Mueller'in kendisine elle tacizde bulunmakla suçlamasının ardından açılan davada ifade verdi.


11 Ağustos 2017 12:53

Taylor Swift'in, beraber fotoğraf çekildikleri sırada kendisine elle tacizde bulunmakla suçladığı ve dava açtığı DJ Mueller, mahkemede iddiaları reddetti ve ünlü sanatçının, kariyerinin bitmesine neden olduğunu savundu.

ABD'li şarkıcı Taylor Swift'in, kendisini elle taciz etmekle suçladığı DJ David Jackson Mueller'e karşı açtığı davada sanık olarak dinlenen Mueller, suçlamaları reddetti: "Bu iddialar benim kariyerime mal oldu… Hayatta en sevdiğim şeyi yapmama (engel oldu) (…) Beni, yapmakla suçladıkları şey çok alçakça."

Öte yandan mahkemenin devamında Swift'in avukatı Doug Baldridge, jüriye dönerek "Bu yanlışlıkla dokunma değildi. Bu bir (cinsel) saldırıydı" diye konuştu.

Mueller'in hikayeyi 7 farklı biçimde anlattığını savunan Baldridge, kendilerininse başından beri aynı şeyi savunduğunu söyledi. Baldridge, Mueller'in, elle tacizi kanıtlar nitelikteki fotoğrafları içerdiği düşünülen 5 dizüstü bilgisayarı ve telefonu da imha ettiğini iddia etti.

3 MİLYAR DOLAR TAZMİNAT İSTEMİŞTİ

​Swift, Mueller'in 2013 yılında bir konseri sırasında fotoğraf çekilirken, eteğinin altından kalçalarına dokunmak suretiyle elle taciz ettiği suçlamasında bulunmuştu.

Olayın duyulmasının ardından Mueller'in yıllık 150 bin dolara anlaşmış olduğu KYGO, DJ'in işine son vermişti. Mueller, KYGO'ya karşı herhangi bir yasal yola başvurmamış ancak kovulmasına Swift'in suçlamalarının neden olduğunu öne sürerek sanatçıya 3 milyar dolarlık tazminat davası açmıştı.

Bunun üzerine Swift, Mueller'e, karşı dava açmıştı.

Swift davayı kazanması halinde alacağı tazminatı, kadınlara karşı cinsel saldırıyla mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına bağışlayacak.

 


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Instagram paylaşımları rekor kırıyor
EN ÇOK OKUNANLAR