Türkiye yasak ilişki hakkında ne düşünüyor?

Yasak ilişki sitesi The Ashley Madison'un hacklenmesi evlilik dışı ilişki konusunda ülkelere göre değişen istatistikleri de ortaya döktü.


04 Aralık 2017 15:53

Siber saldırıya uğrayan sitenin yaklaşık 40 milyon üyesinin ad, soyad ile kişilik özellikleri ve bazı kişilere ait banka bilgileri deşifre olmuştu. Deşifre olan üyelerin büyük çoğunluğu ABD ve İngiltere’de bulunuyor.

Pew Araştırma Merkezi’nin yaptığı araştırmada ABD’de yasak ilişkiyi kabul edilemez olarak görenlerin oranı yüzde 84 iken İngiltere’de yüzde 76.

Yasak ilişkiye en olumsuz bakılan ülke ise Filistin. Sıralanan ilk 12 ülke arasında Müslüman ülke olarak sadece Filistin ve Türkiye bulunuyor.

Türkiye yasak ilişkiye en soğuk bakan ikinci ülke. Türkiye’de yüzde 94 ile evlilik dışında bir yasak ilişki kabul edilemez olarak görülüyor.

Son sırada bulunan Fransa’da çoğunluk yasak ilişkiyi ‘normal’ karşılıyor. Kabul edilemez olarak görenlerin oranı yüzde 50’nin altında.

Siber saldırıyı gerçekleştiren ve kendisini Impact Team olarak adlandıran hackerlar sitede binlerce sahte kadın profili olduğunu ve gerçek kullanıcıların yüzde 90-95’inin erkek olduğunu ileri sürüyor.

İşte ülkelerin yasak ilişkiye olumsuz bakış oranları

Kaynak: Sözcü


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Karaman'a şehit ateşi düştü
EN ÇOK OKUNANLAR